Jaka walizka na broń?

Sprzęt strzelecki - Walizki na broń

Każdy posiadacz broni wie, jak ważny jest sposób jej przechowywania i transportowania. I niezależnie czy dotyczy to przedstawicieli służb mundurowych, myśliwych, zawodników sportów strzeleckich czy kolekcjonerów broni, szkoleniowców i członków grup rekonstrukcyjnych, każdy kto prawnie posiada broń i musi ją przetransportować powinien to robić bezpiecznie.

Najlepszym i najbardziej profesjonalnym sposobem będzie wykorzystanie specjalnie zaprojektowanego opakowania transportowego. Choć na niektórych forach znajdziecie komentarze, że można do celu wykorzystywać torby na aparaty fotograficzne, plecaki sportowe, torby sportowe i tym podobne to zdecydowanie odradzamy taką formę transportowania broni.

Walizki na broń to stanowczo najbardziej polecany sposób przechowywania i przewożenia broni palnej, niezależnie czy jest to broń krótka czy długa.

Ale jaką wybrać?

Opakowania wykonane w technologii flight case lub N-Case sprawdzą się w tym celu doskonale. Ściany wykonane z wytrzymałej sklejki, krawędzie zabezpieczone profilami aluminiowymi, a wszystkie narożniki specjalistycznymi okuciami. To sprawia, że walizka na broń jest odpowiednio sztywna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ściany walizki są oklejane folią aluminiową o odpowiedniej grubości i fakturze, folią PVC o odpowiedniej twardości albo specjalistycznymi materiałami wykonanymi ze sklejki fenolowej o różnej kolorystyce. Zaletą stosowania technologii flight case jest stosunkowo niewielki ciężar samej walizki przy jednocześnie dużych walorach wytrzymałościowych. Jeśli chodzi o wnętrza takich walizek to są one wyklejone grubą gąbką techniczną, starannie przyciętą i wykończoną. Wycięcie w piance jest wykonane pod daną broń – dopasowanie kształtu wycięcia i głębokości jest idealne i precyzyjne.

W zależności od wielkości i rodzaju broni montuje się w nich różnego typu podzespoły oraz na życzenie również zamki szyfrowe. Wymiary walizek są oczywiście dostosowywane pod konkretne potrzeby odbiorcy. Taka walizka zapewnia nie tylko bezpieczny transport samej broni, ale także stanowi o profesjonalizmie użytkownika. Jednocześnie walory estetyczne i pragmatyczne takiego rozwiązania są bezsporne. Cenna broń jest prawidłowo zabezpieczona przed uszkodzeniami, a taka walizka z pewnością posłuży nam lata.