Jak skutecznie ograniczyć ryzyko zakażenia siebie, pracowników i klientów?

Jak skutecznie ograniczyć ryzyko zakażenia siebie, pracowników i klientów?, Paco Cases

Niektóre branże i gałęzie przemysłu przywiązują do dezynfekcji dużą wagę od zawsze, dla innych to zagadnienie nowe i dopiero się z nim oswajają. Pewne jest, że ograniczanie emisji drobnoustrojów powinno nam wszystkim wejść w nawyk i stać się codzienną rutyną. Pytanie, jaki system dezynfekcji będzie skuteczny i przyjazny w większych skupiskach? Odkażanie dłoni jest proste – wystarczy odpowiedni spray lub żel – ale przecież zarazki mogą się rozprzestrzeniać również na odzieży, obuwiu, galanterii lub powszechnie używanych smartfonach. W jaki sposób dezynfekować szybko i kompleksowo?

Bramka dezynfekcyjna – mobilna ochrona sanitarna

Paco Cases Skrzynie transportoweKażdemu, kto odbył choć jedną podróż samolotem, przywiedzie na myśl bramki bezpieczeństwa, stosowane na lotniskach. Choć wyglądem i sposobem działania są do siebie bardzo podobne, pełnią zupełnie odmienne funkcje. Po wkroczeniu do bramki dezynfekcyjnej załącza się fotokomórka, która uruchamia system 16 dysz natryskowych. Te zaś rozpylają równomiernie na użytkownika mgiełkę środka odkażającego. Cała operacja zajmuje około 20 sekund i odbywa się bezobsługowo – bramka potrzebuje jedynie źródła energii (zasilanie 230 V lub akumulator 12 V) i zapasu płynu dezynfekującego.

Niezwykle praktyczną stroną tej konstrukcji jest jej lekkość, uzyskana dzięki połączeniu profili aluminiowych z płytami z poliwęglanu. To oraz wbudowane kółka sprawiają, że bramka jest mobilna i łatwo można zmieniać jej lokalizację.

Walizka dezynfekcyjna – odkażanie urządzeń elektronicznych i drobnych przedmiotów

Jak skutecznie ograniczyć ryzyko zakażenia siebie, pracowników i klientów?, Paco CasesNie każdy przedmiot można poddać działaniu substancji płynnych, dlatego dobrym uzupełnieniem bramek są walizki dezynfekcyjne. Zastosowano tu technologię neutralizacji drobnoustrojów za pomocą światła UV-C, która jest całkowicie bezpieczna dla urządzeń elektronicznych, np. smartfonów, telefonów komórkowych, laptopów i tabletów. Z użyciem walizki z wysoką skutecznością i szybko zdezynfekować można przeróżne drobne przedmioty – klucze, portfele czy też akcesoria biurowe.

Ścianki ochronne

Jak skutecznie ograniczyć ryzyko zakażenia siebie, pracowników i klientów?, Paco CasesDopełnieniem systemu zabezpieczeń sanitarnych są ścianki – uniwersalne, praktyczne i skuteczne. Niezastąpione w miejscach częstych interakcji pracowników z klientami, np. w sklepach, punktach obsługi, biurach lub urzędach. Są najlepszym sposobem na ograniczenie kontaktu bezpośredniego, a tym samym stoją na straży bezpieczeństwa użytkowników.

Wdrożenie wszystkich trzech metod da najlepszy rezultat i najwyższe szanse na powstrzymanie zakażeń wśród pracowników i klientów.